Login to your account

Proboszcz:      ks. Sylwester Suchoń

Rezydent:       ks. Teodor Suchoń

Dekanat:                       Miedźna
Liczba parafian:             3843 (wg GUS)
Data odpustu:               Św. Marcina - 11 listopada,
                                    Narodzenia NMP - niedziela po 8 września

Wieczna adoracja:        08 sierpnia.

Msze św. niedzielne:     7.30, 9.30, 11.00, 15.30, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu:   pon., śr., czw., pt., godz. 17.00,  we  wtorek godz. 8.00

Cmentarz parafialny -  sprawy admin. w kancelarii parafialnej.

Ulice:  Andersa, Brzozowa, Dębina, Grzybowa, Jagodowa, Jedenastego Listopada, Kalinowa, Klonowa, Kombatantów, Kopańskiego, A. Krzywoń, Maczka, Męczenników Oświęcimskich, Obrońców Pokoju, Orzechowa, Owocowa, Rudawki, Sikorskiego, Sosnkowskiego, Spacerowa, Spokojna, Strzelców Podhalańskich, Witosa, Wolności, Wycecha, Zawadzkiego.

Parafia św. Marcina z Tours

Pierwsze wzmianki o kościele zbudowanym w tym miejscu pochodzą z roku 1326. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, jednak w czasie swojej historii przeszedł wiele zmian. Został przebudowany w XVIII wieku, a na przełomie XIX i XX wieku podczas prac remintowych, kościół powiększono o przylegającą do niego wieżę wycinając tylną ścianę.

Nasz kościół parafialny istnieje już ponad 550 lat, jest bowiem datowany według badań między rokiem 1464 a 1466

Transmisja Mszy św.

Proszę kliknąć i wybrać transmisję na żywo (live).